Pro zdraví a krásu ženy...

Nákupní taška: 0 Kč , 0.00,- €
Uživatel: Nejste přihlášen(a)

Úvodní stránka » Výrobci » MeLuna

MeLuna

MeLuna je označení pro menstruační kalíšky německé výroby.


Menstruační kalíšky MeLuna se vyrábějí ve 4 velikostech (S, M, L, XL) a každá žena je schopna pro sebe určit vhodnou velikost podle toho, jak silná je její menstruace a podle velikosti pochvy.


Menstruační kalíšek MeLuna můžte zakoupit zde!


Co je MeLuna - menstruační kalíšek?

Menstruační kalíšky se zavádějí do pochvy podobně jako tampon, menstruační krev neabsorbují, pouze zachycují. Na trhu dostupné menstruační kalíšky jsou vyrobeny z latexu nebo ze silikonu. MeLuna je vyrobena z TPE (termoplastický elastomer), z něhož se v první řadě vyrábějí produkty ve zdravotnictví.

 


Techniky skládání při závádění MeLuny


     


Jak mám MeLunu používat?


Před prvním použitím vyvařte MeLunu po dobu 3-5 minut. Poté vyvařujte MeLunu vždy po skončení menstruace případně také krátce před začátkem další menstruace.


Za normálních okolností stačí vyprázdnit kalíšek dvakrát až čtyřikrát za den. Každá žena má menstruaci jinak silnou. Doporučujeme vám proto vyprazdňovat MeLunu během první menstruace stejně často, jako jste dříve měnila vložku či tampon. Tak rychle získáte přehled o tom, jak se MeLuna plní. MeLunu můžete nosit ve dne i v noci. Nejpozději po 8 - 12 hodinách je však nutno ji vyprázdnit.


Jaké jsou výhody MeLuny, ve srovnání s vložkami a tampóny?


  • MeLuna tekutiny nenasává. Nevysušuje tedy poševní sliznici a neškodí poševnímu prostředí. Nezanechává v pochvě textilní vlákna. Můžete ji používat i při velmi silné menstruaci.
  • V období pohlavní zralosti spotřebuje žena 10 000 vložek nebo tamponů. Životnost MeLuny je 5 - 10 let. Z dlouhodobého hlediska se tedy jedná o nejlevnější produkt dámské hygieny.
  • Menstruační kalíšky ještě nikdy nezpůsobily syndrom toxického šoku, na rozdíl od tamponů.
  • MeLuna pojme daleko více tekutiny než vložky či tampóny.
  • Ženy, které trpívaly na infekční a kvasinková onemocnění, alergie či přecitlivělost poševní sliznice, mohou zaznamenat zlepšení - MeLuna se chová velice citlivě.
  • MeLuna patří mezi produkty vysoce šetrné k životnímu prostředí. Opakované používání nezanechává žádný odpad.
  • MeLuna neobsahuje PVC, silikon, latex ani proteiny - nezpůsobuje alergie